Postavme se na stranu života

27. květen 2022

Nemusíme sledovat všechny události, které se během dvaceti čtyř hodin odehrají na naší planetě, zvané Země, určitě ale zachytíme informace o boji proti nenarozeným. Neustálé zprávy z Ukrajiny hovoří o nutnosti poskytnout možnost ukrajinským ženám bez problému interrupci. Tedy „přerušení těhotenství“, neboť podle různých feministických uskupení, je nutno těmto nebohým válkou zkoušeným ženám pomoci a nasměrovat jejich život do doby před touto „válečnou zkušeností“, kdy byly znásilněny.

Z různých zpravodajských portálů zjistíme, že všichni, kdo se snaží skutečně pomoci těmto nebohým ženám se nenacházejí na straně těch, kdo nabízí potratové pilulky nebo rozdává letáky s informacemi, které zdravotnické zařízení poskytuje tyto služby. Jsou to lidé stojící za organizací Hnutí pro život. A jejich boj se smrtí těch, kteří ještě nedokáží vyslovit otázku: „Maminko, proč mne nechceš? Proč raději volíš mou smrt a sama pro sebe volíš mnoho otázek, které Tě budou provázet do konce života?“ je velmi těžký, neboť nebojují jen za nenarozené, ale se samým vládcem Temnot.

Mluvčí českého Hnutí pro život Zdeňka Rybová na sociální síti ostře kritizovala množství potratových tabletek Postinor, které čeští zdravotníci dováží na hranice s Ukrajinou znásilněným ženám. Snažila se vysvětlit názory Hnutí pro život v Denníku N:

„Domníváme se, že humanitární pomoc nespočívá v tom, aby se prohlubovaly traumata. Dám k tomu paralelu: V České republice mohou dnes ukrajinské ženy podstoupit bezplatný umělý potrat, co by jinak normálně nemohly. Domnívám se, že zabíjet ukrajinským ženám počaté děti není forma humanitární pomoci. Měla by být nasměrovaná tak, aby ženy další traumatické zážitky nemusely zařadit do svého životopisu. Nebudeme si lhát, potrat není vytrhnutý zub,“ argumentovala Rybová. Nepomohlo. Organizaci napadly nejen známé osobnosti, různé instituce a politici. Proto mluvčí svůj příspěvek na sociální síti smazala.

Pan kardinál Dominik Duka na otázku, jak pomoci znásilněným Ukrajinkám ve svém blogu jasně píše: „Myslím si, že je nutné ocenit vystoupení na obranu takto napadnutých žen a dívek a poukázat, že nejde jen o okrajový jev, ale o hluboké pošlapání lidských práv a svobod s nedozírnými následky. Z hlediska biologicko-etického je nutno říci, že nejde o ukončení těhotenství, ale o smrt budoucího života... V současné době je tímto řešením forma tzv. baby-boxů. Nepíší tento článek, abych odsuzoval, ale naopak, abych ukázal, jakou bolest působí zločin, kterým je znásilnění, a to především jako válečný zločin.“ Ani postoje pana kardinála nebyly ušetřeny kritikou liberálních kruhů.

17.května se konečně uskutečnil v Praze koncert operního zpěváka Andrea Bocelli, první i druhý náhradní termín byl z důvodu pandemie zrušen, teprve až po roce od původního data se mohl koncert uskutečnit. Zpěváka přivítala vyprodaná hala. Všichni byli z koncertu nadšeni a komu vlastně vděčí účastníci koncertu za nevšední zážitky?

Matce Andrei, neboť se odvážně postavila proti lékařům, když bojovala za život svého nenarozeného dítěte. Lékaři paní Bocelliovou posílali na potrat, protože již v průběhu těhotenství bylo jasné, že se jí narodí slepé dítě. Díky pevnému rozhodnutí matky, svět nepřišel o vynikajícího zpěváka.

Zpěvákova matka prozradila médiím, že právě ztráta zraku přivedla jejího syna k hudbě. Po dobu rekonvalescence v nemocnici po operaci očního zákalu se Andrea seznámil s jiným, ruským pacientem, který celé dny poslouchal symfonie. A právě tak se zrodila nová operní hvězda.

Bocelli sám bojuje proti potratům, před více jak deseti lety zveřejnil několik videí, kde podrobně popsal odvážný postoj své matky vůči lékařům a pochválil ji za „správné rozhodnutí“. Dále uvádí, že ostatní matky by měly z jejich příběhu čerpat inspiraci, protože je to může povzbudit ve „složitých situacích“.