Katecheze dobrého pastýře II

barvy ornátu
5. červenec 2022

Milí farníci,
ráda bych se s vámi podělila o zážitky a dojmy z dalšího setkání s paní Renatkou Macháčkovou Dostálkovou, která vede katecheze dobrého pastýře ve Starem Městě a která mezi nás opět zavítala v úterý 28.6., aby našim nejmenším přibližila další zajímavé téma ze života víry.

Tentokrát si pro nás připravila povídání a aktivity na téma liturgické barvy a liturgický oděv. Na začátku povídání jsme si zopakovali to, co jsme se již naučili na minulém setkání - Oltář a co všechno na něm najdeme. Zazpívali jsme si písničku a s radostí se pustili do dalšího zábavního učení. Tak jako mají čtyři roční období své typické barvy, tak i oblečení pana faráře má několik barev, které obléká při různých příležitostech. Naučili jsme se názvy jednotlivých částí oděvů kněze - alba, ornát, štola. A také kdy a proč obléká jednotlivé barvy.

Pak jsme si taky každý zkusili obléct figurku kněze podle zadání paní Renatky. Například při čekání na Vánoce jsme figurku oblékli do barvy fialové, u slavení Velikonočních svátků do barvy bílé. Jednotlivé oděvy jsme si také mohli obkreslit, vystřihnout, nalepit nebo vypíchat do polystyrénu.

Na závěr jsme se naučili novou písničku a společně se vlastními slovy pomodlili, kdy každý mohl sám za sebe poděkovat Pánu Bohu za to, co se nám podařilo, líbilo, z čeho jsme měli radost.

O chutné občerstvení se opět postarala naše paní Miriam, která nám kromě ovoce a sladké odměny, nachystala také vynikající domácí šťávu z aronie, a to nám v tento horký letní den padlo vhod.

Takto příjemně strávený čas určitě ještě rádi zažijeme, neboť paní Renatka slíbila, že mezi nás rada přijde znovu. Teď se většina z nás rozprchne někam na prázdniny, ale na podzim se můžeme těšit na další setkání. O termínu bude určitě informovat otec Tomáš v ohláškách nebo také plakát na nástěnce u kostela. Informace bude s předstihem na webu farnosti. Všichni, malí i větší, jste srdečně zváni.

Tags: