Mše svatá u kapličky „Na kopci“

o. Bohumil při bohoslužbě u kapličky "Na kopci"

Úcta k Panně Marii má v katolické církvi svou nepřetržitou tradici od dob samotných počátků církve. Naši předkové velice často zasvěcovali Matce Boží oltáře a chrámy i malé kapličky. Po celé naší vlasti je rozseto mnoho poutních míst, hemžících se zbožnými mariánskými ctiteli. Každé takové místo má své osobité kouzlo, kde člověk může načerpat mnoho duchovní posily a inspirace.

V naší obci máme kapličku „Na kopci“ zasvěcenou Panně Marii Sedmibolestné, jejíž svátek si připomínáme 15. září. Chtěli bychom vytvořit tradici a na tomto milém místě se v den svátku setkat při slavení mše svaté. Zveme Vás proto na bohoslužbu, která se uskuteční v úterý 15.9. 2015 v 18:30 hodin u kapličky na kopci. V případě nepříznivého počasí bude mše svatá přesunuta do farního kostela sv. Josefa.