opat M. R. Kosík

Doputovali jsme ke sv. Josefovi podruhé

28. září 2021

Abychom se mohli vrátit k myšlenkám nedělního poutního kázání (5. září 2021), poskytl nám otec opat Rmus.D. Marian Rudolf Kosík OPraem. jeho písemnou podobu. Věřím, že myšlenky z nedělní homilie osloví i všechny, kteří se nemohli osobně účastnit mše svaté.
Zahledíme-li se do betlémů, které máme v našich kostelích, tak musíme často konstatovat, že kdyby svatý Josef byl tak starý, jak je zde zobrazený...

II. pozvání k putování ke sv. Josefovi

27. srpen 2021

Letošní rok je rokem sv. Josefa (8. 12. 2020 – 8. 12. 2021). Papež František tak učinil vydáním apoštolského listu Patris corde u příležitosti 150. výročí vyhlášení svatého Josefa ochráncem církve v roce 1870 papežem bl. Piem IX. Účelem tohoto apoštolského listu, jak píše Svatý otec, "je vzrůst lásky k tomuto velkému Světci..."