Boží Tělo

Svátek Božího Těla v Tyrolsku

kostel sv. Mikuláše v Pichlu
8. červenec 2019

Jako děvče jsem měla vždy ráda svátek Božího Těla, neboť nás maminka vždy se sestrou vystrojila za družičky. Oblečení do kroje sice chvíli trvalo, nebylo zrovna pohodlné, ale stálo to za to. Byl to pro nás významný den, neboť v kroji jsme běžně nechodily. Tatínek byl zapojen do přípravy oltáře v naší farnosti. A tak také zůstal stejně významným tento svátek...

Boží tělo

o. Bohumil před oltářem
2. červen 2015

Slavnost Nejsvětější Trojice se slaví první neděli po Duchu svatém. Slavnost Těla a Krve Páně připadá na čtvrtek po Nejsvětější Trojici. Počátky svátku jsou ve 13. století. Svátek byl zaveden roku 1311 papežem Uranem IV. Lidově je tato slavnost označována za „Boží Tělo“ a svátek je zpravidla přenesen na následující neděli, letos 7. června.